Đoković bez finala na završnom turniru

Instalirajte iOS ili Android aplikaciju Srbija Vesti

Novak Đoković; Foto: Beta
Podelite vest

Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale završnog turnira u Torinu, nakon što je poražen od Nemca Aleksandra Zvereva sa 1:2 po setovima 6:7, 6:4, 3:6.

Najbolji teniser sveta poražen je od Zvereva, trećeg na ATP listi, nakon dva sata i 29 minuta igre.

U prvom setu, oba igrača su uspela da sačuvaju svoj servis i odvedu set u taj-brejk, u kome se bolje snašao Nemac i sa 7:4 uspeo da stigne do vodjstva.

Drugi set, srpski teniser je osvojio zahvaljujući brejku u devetom gemu, posle kog je bio siguran na svom servisu i uspeo da izjednači rezultat u setovima.

U trećem setu, Zverev je dva puta uspeo da oduzme servis Đokoviću, u četvrtom i devetom gemu, i ubedljivo osvoji servis i stigne do pobede i plasmana u finale.

Zverev će u finalu igrati protiv Rusa Danila Medvedeva, koji je u polufinalu pobedio Norvežanina Kaspera Ruda sa 2:0.

Đoković i Zverev su se do sada 11 puta sastajali u karijeri, a odnos u pobedama je 7/4 za srpskog tenisera.

Naš teniser je do sada šest puta osvajao titulu na završnom turniru. Rekorder je Rodžer Federer sa sedam osvojenih trofeja.