“Pesničke vatre zlatiborske” u znaku 850 godina od rođenja Svetog Save

Instalirajte iOS ili Android aplikaciju Srbija Vesti

Foto: TO Zlatibor

Tradicionalna kulturna manifestacija „Pesničke vatre zlatiborske” biće održana u utorak, 18. novembra, na Zlatiboru, u čast 850 godina od rođenja Svetog Save. Posetioce očekuje bogat duhovni i umetnički program, a centralni deo večeri biće posvećen ovogodišnjoj dobitnici Povelje za sveukupno književno delo, istaknutoj autorki Ljiljani Habjanović Đurović.

Program počinje u 17 časova paljenjem vatre na Šumatnom brdu, koju će simbolično upaliti ovogodišnja laureatkinja, Ljiljana Habjanović Đurović.

U 18 časova u Hramu Preobraženja Gospodnjeg na Zlatiboru biće služen Akatist Svetom Savi, dok će svečano veče u čast velikog srpskog svetitelja i dobitnice Povelje započeti u 19.30 časova u Kulturnom centru.

Publika će imati priliku da čuje predavanje književne kritičarke i novinarke Mile Milosavljević o stvaralaštvu Ljiljane Habjanović Đurović, jedne od najčitanijih i najprevođenijih savremenih srpskih spisateljica.

U umetničkom delu programa biće izveden poetski performans o Svetom Savi „Putuje bez puta i put se za njim rađa“, u izvođenju glumaca Teatra „Inat“, po režiji Andrijane Simović. Učestvovaće i hor OŠ „Milivoje Borović“ iz Mačkata pod umetničkim rukovodstvom nastavnika Miloša Vermezovića.

Veče će biti zaokruženo prikazivanjem dokumentarno-igranog filma „Gora preobraženja“ reditelja Hadži Aleksandra Đurovića, snimljenog po romanu Ljiljane Habjanović Đurović.

Ulaz je slobodan, a svi zainteresovani su dobrodošli.

Podelite vest

Tagovi

Povezane vesti:

guest
0 Коментари
Oldest
Newest Most Voted
Povratne informacije unutar teksta
Prikaži sve komentare
0
Radujemo se vašem mišljenju, ostavite komentarx
()
x