Mladi košarkaši Srbije u finalu Evropskog prvenstva protiv Španije

Instalirajte iOS ili Android aplikaciju Srbija Vesti

Hala Čair, polufinalna utakmica Srbija-Nemačka; Foto Niške Vesti, Jovan Stanković
Podelite vest

Mladi košarkaši Srbije plasirali su se u finale Evropskog prvenstva za igrače do 18 godina, pošto su u Nišu pobedili selekciju Nemačke sa 65:54 (17:16, 21:17, 19:12, 8:9).

Srbiju su do pobede predvodili Nikola Topić sa 16 i Pavle Nikolić i Bogoljub Marković sa po 11 golova. Kod Nemačke bolji od ostalih bili su Ivan Karčenkov sa 17 i Jak Kail sa 15 poena. Tokom većeg dela prvog poluvremena viđena je izjednačena borba, sve do pred kraj druge četvrtine kada je Srbija uspela da stigne do pet poena prednosti 38:33.

Srbija je mnogo bolje zaigrala u drugom delu i u trećoj deonici stigla i do dvocifrene prednosti 57:45.

Naši košarkaši su sigurnom igrom uspeli bez većih poteškoća da u poslednjoj deonici zadrže dvocifrenu prednost i izbore plasman u finale.

U finalu, Srbija će igrati protiv Španije, a taj meč je na programu sutra.