POKS tvrdi da SNS ohrabruje građane da tuže fakultete i škole koje su u blokadi

Instalirajte iOS ili Android aplikaciju Srbija Vesti

Foto: (BETAPHOTO/AMIR HAMZAGIC)
Podelite vest

Pokret obnove Kraljevine Srbije (POKS) saopštio je danas da “u naprednjačkim Viber grupama kruži uputstvo koje ohrabruje građane da uz besplatnu pravnu pomoć tuže fakultete, srednje i osnovne škole čiji su studenti, đaci i profesori u blokadi”, i zatržio od vladajuće stranke da s tim prestane.

Predsednik POKS-a Vojislav Mihailović u saopštenju tvrdi da je plan vlasti da sudstvo “ekspresno” donese presude “kao novi vid odmazde nad studentima”.

“Ukoliko hiljade članova i simpatizera Srpsjke napredne stranke (SNS) poslušaju savet Centra za društvenu stabilnost, Vučevićevog (premijera u ostavci Miloša Vučevića) savetnika Predraga Rajića, obrazovnim ustanovama koje podržavaju studente biće naneta šteta teška nekoliko desetina miliona evra”, izjavio je Mihailović.

Dodao je da POKS insistira da SNS “odmah obustavi ovakve aktivnosti” i kako je kazao, “dozove se zdravoj pameti otvarajući pregovore o prelaznoj vladi i pripremi slobodnih izbora”.

Tagovi

Povezane vesti:

Subscribe
Notify of
guest
0 Коментари
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x